НУФВСУ організаційно і матеріально забезпечує можливості для проведення і апробації результатів наукових досліджень відповідно до тематики аспірантів в межах реалізації освітньо-наукових програм:
– за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт «Фізична культура і спорт»,
– за спеціальністю 091 Біологія «Фізіологія людини і тварини»,
– за спеціальністю 227 Фізична терапія, ерготерапія «Фізична терапія, ерготерапія».
Зокрема, з 2019 року на етапі підготовки обґрунтувань дисертаційних досліджень проводиться експертиза науковими працівниками НДІ НУФВСУ щодо обраних методів в обґрунтуванні теми дисертаційної роботи. В експертизі зазначається відповідність обраних методів темі, меті, завданням; пропозиції щодо використання обладнання НДІ НУФВСУ у проведенні досліджень; загальний висновок (рекомендації щодо опанування методик, що будуть використовуватись у дослідженні).
У Положенні про відділ інноваційних розробок і наукових послуг НДІ НУФВСУ прописаний регламент доступу до наукового обладнання та користування ним. Одним із завдань відділу є сприяння виконанню науково-дослідних робіт здобувачами вищої освіти та молодими вченими університету на сучасному обладнанні НДІ НУФВСУ.
Наукове обладнання НДІ НУФВСУ (близько 40 одиниць) розташоване в 7 лабораторіях:
– лабораторія визначення фізичної працездатності різних груп населення;
– лабораторія гематологічних і біохімічних досліджень у фізичній культурі і спорті;
– лабораторія фізіологічних основ фізичної працездатності спортсменів;
– лабораторія біохімії, генетики та ергогенних засобів у фізичній культурі і спорті;
– лабораторія електронейроміографічних і психофізіологічних досліджень різних груп населення;
– лабораторія біомеханічних досліджень в руховій активності і спорті;
– лабораторія кардіологічних досліджень у фізичній культурі і спорті.
Керівники наукових тем НДІ НУФВСУ, науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти освітнього ступеня магістра та освітньо-наукового ступеня доктора філософії, доктора наук НУФВСУ, які мають потребу у проведенні досліджень на науковому обладнанні відділу інноваційних розробок та наукових послуг, два рази на рік до 15 січня і до 15 червня подають у письмовому вигляді проректору з науково-педагогічної роботи університету заявки із обґрунтуванням необхідності проведення досліджень і методології їх проведення (із зазначенням кількості годин, строків та видів досліджень, проведення яких потребує використання наукового обладнання відділу інноваційних розробок та наукових послуг).
Проректор з науково-педагогічної роботи університету за поданням директора НДІ НУФВСУ затверджує загальний розподіл між замовниками робочого часу, відведеного для використання наукового обладнання відділу інноваційних розробок та наукових послуг, відповідальних осіб та визначає специфіку проведення досліджень.