Ультразвуковий денситометр Sunlight Mini Omni (BeamMed, Ізраїль)
Система MiniOmni – ультразвуковий кістковий денситометр, що дозволяє оцінити стан кісткової системи в цілому. Він призначений для діагностики, моніторингу та скринінгу остеопорозу, а також інших захворювань кісток. Принцип дослідження полягає у вимірюванні швидкості звуку (SOS) при проходженні ультразвукової хвилі вздовж кістки. SOS залежить від щільності, еластичності, архітектури кісткової тканини, товщини кортикального шару і, таким чином, є основою для оцінки міцності кістки. Показники SOS для кожної кістки порівнюються з нормальними показниками (з урахуванням статі, віку, етнічної групи) і результати виводяться на екран монітора у вигляді наочного графіка, що не потребує складної інтерпретації. Індекси, що розраховуються: Т-показник відповідає критерію 2,5 SD, прийнятому ВООЗ для діагностики остеопорозу; Z-показник відображає кількість стандартних відхилень від середнього значення населення відповідного віку і статі.
Завдяки унікальному алгоритму, час вимірювання не перевищує хвилини, при цьому вимірюється SOS безпосередньо в самій кістки, а не в оточуючих її тканинах.Таким чином, на відміну від інших методів дослідження, досягається виключно висока точність і повторюваність результатів, що дає можливість не тільки призначити адекватне лікування остеопорозу, але і контролювати його ефективність в більш короткі терміни.Дослідження абсолютно безпечне, неінвазивне і не пов’язане з радіаційним опроміненням За діагностичною ефективністю MiniOmni можна порівняти з рентгенівськими (DXA) денситометрами.Денситометр MiniOmni може працювати з трьома зондами для дослідження різних кісток (променева, велика гомілкова, фаланга III, плюснева V) як у дорослих пацієнтів, так і у дітей.
Технічні характеристики: Точність вимірювань: – 0,4–0,81 % in-vivo, в залежності від кістки; – 0,25–0,5 % технічна похибка, в залежності від датчика. Система не вимагає калібрування – немає відхилень. Вимірювання не пов’язане з радіаційним опроміненням. Висока точність для ефективного моніторингу. Проведення вимірювань на різних областях. Порівняння попередніх результатів і аналіз тенденцій.